ZOO

ZOO Ústí nad Labem

ZOO Ústí nad Labem je skoro 30 ha velký areál na kraji ústecké čtvrti Krásné březno (svah Mariánské hory). Lze narazit na savce, ptáky, plazy, obojživelníky, ryby i bezobratlé, přítomno je několik pavilonů šelem a exotárií, sloni, nosorožci, žirafy, medvědi, lachtani… Zahrada se snaží zaměřovat na získání a chov vzácných a ohrožených zvířat (jde o mezinárodní trend). Tyto i jiné, běžnější exempláře lze kontrolovat z tepla domova pomocí průběžně aktualizovaného stavu zvířat, popř. lexikonu, podle kterých je možno celkem přesně zvážit případnou návštěvu.

Zobrazit celý článek »

ZOOPARK Chomutov

ZOOPARK Chomutov je největší ZOO v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Ta má totiž hodnotu neuvěřitelných 112 ha a od roku 1975 (kdy byla také ZOO Chomutov otevřena) se pomalu ale jistě neustále rozvíjí a zvětšuje. ZOOPARK v Chomutově je bohatý především na volně žijící živočichy, specializuje se především na chov palearktu a také na běžná domácí zvířata – zapomenout tak můžeme například na v ostatních ZOO „obvyklé“ slony, tygry nebo žirafy.

Zobrazit celý článek »

ZOO Hodonín

ZOO Hodonín byla založena v roce 1976 coby malý zoopark s několika domácími a běžně chovanými exotickými zvířaty. Dnes můžete v areálu o celkové rozloze 7,5 ha spatřit přes 580 kusů zvířat z celkem 173 druhů. Z původních ručně stavěných stájí se ZOO za 30 let své existence rozrostla o spoustu výběhů a pavilonů. Za všechny jmenujme například pavilon primátů nebo pavilon akvárií.

Zobrazit celý článek »

ZOO Liberec

ZOO Liberec je úplně nejstarší ZOO v České republice. Byla založena roku 1895, nejprve jako malý ptačí koutek, který se později stal přístupný veřejnosti. Poté, po skončení první světové války, byla založena už známá ZOO Liberec (1919), která funguje až dodnes. V současné době chová ZOO na 170 druhů (1000 kusů) zvířat v areálu o celkové rozloze přesahující 13 hektarů. V roce 2005 navštívilo ZOO Liberec téměř 340 000 návštěvníků…

Zobrazit celý článek »

ZOO Jihlava

ZOO Jihlava se nachází v údolí řeky Jihlávky kousek od centra Jihlavy. Statut ZOO dostala v roce 1982. Do té doby se jednalo pouze o zoologický koutek. ZOO Jihlava nabízí okolo 125 druhů (600 kusů) zvířat, hlavně šelem, opic a plazů. ZOO se snaží umožnit zvířatům co největší volnost, proto omezila množství klecí na minimum. Díky tomu si návštěvník místy skoro připadá, jakoby ani něbyl v ZOO.

Zobrazit celý článek »

ZOO Olomouc

ZOO Olomouc se rozkládá na Svatém Kopečku v Olomouci. Byla postavena roku 1956 a ročně ji navštíví přes 300 000 návštěvníků. Součástí zahrady je také kovová rozhledna, ze které je za pěkného počasí vidět nejen na celou zahradu, ale i do dalekého okolí. Zajímavostí ZOO Olomouc je také například 42 000 litrový bazén pro žraloky, nebo průchozí výběh pro makaky.

Zobrazit celý článek »

ZOO Brno

ZOO Brno se nachází v blízkosti brněnské přehrady a byla otevřena 30. srpna roku 1953. Za svých více než 50 let prošla ZOO Brno četnými změnami, jak v oblasti zvířat, tak množství návštěvníků. Za tuto dobu ZOO Brno navštívilo již přes 12 miliónů návštěvníků nejen z České Republiky, ale i ze zahraničí. Na ploše o rozloze 65 ha se nachází kolem 800 různých zvířat (210 druhů).

Zobrazit celý článek »

ZOO Praha

ZOO Praha (celým názvem Zoologická zahrada hlavního města Prahy) byla založena už roku 1931 v dolní části pražské Troje. Dnes je jedná o velmi moderní zahradu, která se snaží všechna zvířata ukázat v prostředí, které je jim vlastní. ZOO Praha se také podílí na záchraně mnoha ohrožených živočichů. Na konci roku 2006 chovala ZOO Praha 4825 zvířat celkem z 652 druhů. V posledních letech se návštěvnost ZOO Praha pohybuje stabilně nad 1 milionem návštěvníků ročně.

Zobrazit celý článek »

ZOO Plzeň

ZOO Plzeň je druhou nejstarší zahradou v České republice. Pod jednou střechou najdete v Plzni kromě zoologické zahrady i botanickou zahradu a od roku 2006 také unikátní DINOPARK s napodobeninami dinosaurů ve skutečné velikosti. ZOO Plzeň vznikla již v roce 1926, dnes je jí tedy už více, než 80 let. Pestrý repertoár zahrady čítá asi 1100 druhů živočichů. Zajímavé je, že 70% druhů chovaných v Plzni nechová žádná jiná česká ani slovenská zahrada.

Zobrazit celý článek »

ZOO Zlín

ZOO ZlínZOO Zlín je jedna z největších a bezpochyby také nejoblíbenější zoologických zahrad v České republice. V ZOO Zlín naleznete v současné době přibližně 210 druhů zvířat. Celá ZOO je přitom rozdělena podle kontinentů, což usnadňuje a ozvláštňuje její návštěvu. Zlínská ZOO je otevřena po celý rok, včetně státních svátků. Na její návštěvu doporučujeme kvalitní obuv, protože průzkum celé krásné zahrady může zabrat klidně i celý den!
Zobrazit celý článek »

© 2019 - Zoolog - Mapa stránek - zoo praha | Na výlet můžete vyrazit za vodou, lázně Bešeňová nebo Ramada resort v Budapešti se vám bude líbit.