ZOO Brno

ZOO Brno se nachází v blízkosti brněnské přehrady a byla otevřena 30. srpna roku 1953. Za svých více než 50 let prošla ZOO Brno četnými změnami, jak v oblasti zvířat, tak množství návštěvníků. Za tuto dobu ZOO Brno navštívilo již přes 12 miliónů návštěvníků nejen z České Republiky, ale i ze zahraničí. Na ploše o rozloze 65 ha se nachází kolem 800 různých zvířat (210 druhů).

Oficiální stránky ZOO Brno: http://www.zoobrno.cz

ZOO Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části BERINGIA, KARIBIK, WALLACEIA a KALAHARI. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Součástí ZOO Brno je také Stálá akvarijní výstava umístěná na Radnické ulici v centru Brna. Byla otevřena roku 1969. V téměř 100 akváriích zde lze najít velké množství mořských, ale i sladkovodních ryb, jejichž počet se odhaduje na 120 druhů.

Popis jednotlivých expozic

BERINGIA
Tato expozice je zaměřena na severskou oblast Beringovy úžiny. Je to oblast tundry, pobřežních skal a horských systémů. V této expozici se dají nalézt zvířata z Ameriky i Asie.

KARIBIK
Jedná se o expozici z tropických oblastí severní a jižní Ameriky, Karibiku a dalších částí. Velké množství zvířat je umístěno v pavilonech aby byla zachována optimální teplota.

WALLACEIA
Expozice zahrnuje jihovýchodní Asii, speciálně dvě souostroví: jedno blíž k Asii a druhé k Austrálii. Díky tomu zahrnuje expozice velké množství orientálních zvířat ale i originální australskou faunu.

KALAHARI
Jedná se o jihozápadní Afriku kde díky velkému suchu vznikla rozsáhlá poušť Kalahari. Díky velkým horkům dokázaly přežít jen ty nejsilnější druhy které si můžete prohlédnout v této expozici.

Vstupné do ZOO Brno

Dospělí: 100 Kč
Děti do 3 let: zdarma
Děti od 3 let do 15 let a studenti: 70 Kč
Senioři a invalidé: 70 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + max.3 děti): 270 Kč
Dospělí: roční přenosná permanentka 5x vstup za 300 Kč
Dospělí: roční nepřenosná permanentka za 600 Kč - neomezený počet vstupů

Zvířata v ZOO Brno

V ZOO Brno se objevuje kolem 800 zvířat roztříděných do několika expozic. Díky kopcovitému terénu se zde nachází velká spousta kopytnatých zvířat, ale dají se zde nalézt i opice, tygři a další druhy zvířat. Mezi největší úspěchy ZOO Brno patří úspěšný odchov ledních medvědů. Za zmínku také stojí například panda červená, klokan rudý nebo vombat medvědovitý.

Otevírací doba v ZOO Brno

listopad až únor: 9.00 – 16.00
březen a říjen: 9.00 – 17.00
duben až září: 9.00 – 18.00

Fotky ze ZOO Brno

Chcete se, ještě předtím než tuto ZOO navštívíte, podívat jak vlastně uvnitř vypadá a na jaká zvířata se můžete těšit? Pak neváhejte a prohlédněte si níže uvedené fotky, které by vás měli dostatečně navnadit.


Kde najdete ZOO Brno

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu.

Napsat komentář

© 2018 - Zoolog - Mapa stránek - zoo praha | Na výlet můžete vyrazit za vodou, lázně Bešeňová nebo Ramada resort v Budapešti se vám bude líbit.