ZOO Hodonín

ZOO Hodonín byla založena v roce 1976 coby malý zoopark s několika domácími a běžně chovanými exotickými zvířaty. Dnes můžete v areálu o celkové rozloze 7,5 ha spatřit přes 580 kusů zvířat z celkem 173 druhů. Z původních ručně stavěných stájí se ZOO za 30 let své existence rozrostla o spoustu výběhů a pavilonů. Za všechny jmenujme například pavilon primátů nebo pavilon akvárií.

Oficiální stránky ZOO Hodonín: http://www.zoo-hodonin.cz

V ZOO Hodonín lze dnes narazit na 70 druhů ze světové ohrožené fauny. Kromě samotných zvířat naleznete v hodonínské ZOO i několik dětských hřišť nebo zajímavý kontaktní koutek s výběhy domácích zvířátek. Pro zvýšení komfortu dvou návštěvníků můžete posedět u jednoho ze dvou bufetů. Díky svému umístění, na pomezí lužního lesa, si ZOO Hodonín zachovává, i přes pokročilou modernizaci, přírodní ráz a tak je procházka po zahradě opravdovou radostí a to i v letních měsících, kdy je opravdu tropické počasí. Toto příjemné klima vítají i místní svěřenci a tak je můžete snadno vidět dovádět a skotačit i v horkých dnech.

Vstupné do ZOO Hodonín

Letní sezóna
Dospělí: 80 Kč
Děti (do 3 let): zdarma
Děti od 3 do 15 let a studenti: 50 Kč
Senio5i nad 70 let a invalidé: 50 Kč

 

Zimní sezóna
Dospělí: 60 Kč
Děti (do 3 let): zdarma
Děti od 3 do 15 let a studenti: 40 Kč
Senio5i nad 70 let a invalidé: 40 Kč

 

Parnamentka
Dospělí: 10x vstup za 700 Kč
Dospělí + dítě: celoroční bez omezení vstupu za 1500 Kč

Expozice a pavilony v ZOO Hodonín

V ZOO Hodonín se nachází velké množství nejrůznějších expozic, které stojí za shlédnutí. Za všechny jmenujme například malý a velký okruh s kopytníky, obory s muflony, lamami, oryxy a velbloudy, dětský koutek s kozami a ovcemi, expozice dravců, přežvýkavců a mnoho dalších…

ZOO Hodonín nabízí i několik pavilonů, které plně odpovídají standardům moderní ZOO. Podívat se můžete do nového vzdělávacího centra s kočkovitými šelmami, do pavilonu opic nebo do pavilonu exotického ptactva. Dalším lákadlem je i pavilon akvárií nebo útulek pro psy, kde si dokonce můžete vybrat svého nového mazlíčka a vzít si jej domů…

Otevírací doba v ZOO Hodonín

duben - říjen: 9.00 - 19.00
listopad - březen: 9.00 - 16.00

Fotky ze ZOO Hodonín

Chcete se, ještě předtím než tuto ZOO navštívíte, podívat jak vlastně uvnitř vypadá a na jaká zvířata se můžete těšit? Pak neváhejte a prohlédněte si níže uvedené fotky, které by vás měli dostatečně navnadit. Všechny fotografie ze ZOO Hodonín!

Kde najdete ZOO Hodonín

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu. Tento článek napsal Jakub Machala.

Komentáře

  1. Malá sympatická ZOO. Palec nahoru za žraloky (a palec dolů za jejich ušmudlané sklo). Skvělé značení od vlakového nádraží. Že jde o bývalý zookoutek je znát v dobrém i špatném smyslu: nehledejte rozlehlé výběhy, ZOO je spíš taková rodinná.

Napsat komentář

© 2019 - Zoolog - Mapa stránek - zoo praha | Na výlet můžete vyrazit za vodou, lázně Bešeňová nebo Ramada resort v Budapešti se vám bude líbit.