ZOO Jihlava

ZOO Jihlava se nachází v údolí řeky Jihlávky kousek od centra Jihlavy. Statut ZOO dostala v roce 1982. Do té doby se jednalo pouze o zoologický koutek. ZOO Jihlava nabízí okolo 125 druhů (600 kusů) zvířat, hlavně šelem, opic a plazů. ZOO se snaží umožnit zvířatům co největší volnost, proto omezila množství klecí na minimum. Díky tomu si návštěvník místy skoro připadá, jakoby ani něbyl v ZOO.

Oficiální stránky ZOO Jihlava: http://www.zoojihlava.cz

ZOO Jihlava nabízí celkem tři pavilony. Pavilon Exotárium, kde se nacházejí opice a plazi. Dále pavilon šelem a amazonský pavilon. Jako místo odpočinku ZOO Jihlava nabízí africkou vesnici Matongo kde se nachází restaurace a stánek se suvenýry. Pro mladší návštěvníky se zde nachází dětský koutek a parková úprava s lavičkami nabízí možnost relaxace pro starší. Všechny budovy v ZOO jsou přitom stavěny tak, aby nijak nenarušovaly klidnou atmosféru, proto beton vystřídaly přírodní materiály a dřevo.

Vstupné do ZOO Jihlava

Dospělí: 90 Kč
Děti od 3 do 15 let: 50 Kč
ZTP a ZTPP dospělí: 50 Kč
ZTP a ZTPP děti: 25 Kč

Zvířata v ZOO Jihlava

ZOO Jihlava se specializuje zejména na kočkovité šelmy, opice a plazy. ZOO Jihlava se může pochlubit největší kolekcí drápkatých opic v České republice. Také jako jedna z mála ZOO u nás chová ZOO Jihlava jedovaté hady, z toho 24 jich je ohroženo vyhynutím. Všechny tyto hady a další plazy je možné vidět v Exotáriu. Šelmy jako tygr, levhart nebo rys se nachází v pavilonu šelem. Za zmínku také stojí amazonský pavilon, ve kterém se nachází piraně, tamaríni nebo kosmani.

Otevírací doba v ZOO Praha

duben a říjen: 9.00 - 17.00
květen - září: 8.00 - 18.00
listopad - březen: 9.00 - 16.00

Další atrakce v ZOO Jihlava

Největším lákadlem pro děti je vesnice Matongo, ve které se nachází dětský koutek s nejdelší skluzavkou v republice. Nachází se zde také horolezecká stěna, lanovka a spousta prolézaček. Součástí vesnice je také volně přístupný výběh koz kamerunských, které pocházejí ze severní Afriky. V létě je možné si projet celou ZOO vláčkem.

Fotky ze ZOO Jihlava

Chcete se, ještě předtím než tuto ZOO navštívíte, podívat jak vlastně uvnitř vypadá a na jaká zvířata se můžete těšit? Pak neváhejte a prohlédněte si níže uvedené fotky, které by vás měli dostatečně navnadit.

Kde najdete ZOO Jihlava

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu. Tento článek napsal Jakub Machala.

Komentáře

  1. Dear Mr.Foster,This is my creature caelld eaglionAt creepy darkness night that creature appeared I heard something,roar load as a trumpet.The wind blew strong,the glittering bright colored blue and white wing began to fly.When I saw liobirdy it was i shape of lion but the claws and the wings were shape like a eagal the claws was sharp as a pointy nife and the wing was massive and it was spiky.Eyes where firing the hottest heat burning hot like a gaigantic sun.The ear are pointy and the fur around the face are delicate and soft and the tail are strong and hard also it could broke anything like concreat.The nose of the lion could smell anything,could smell from 1000m far away. This creature are less,there are 3-4 in the world,sometime it might be in a zoo but not always

Napsat komentář

© 2019 - Zoolog - Mapa stránek - zoo praha | Na výlet můžete vyrazit za vodou, lázně Bešeňová nebo Ramada resort v Budapešti se vám bude líbit.