ZOO Liberec

ZOO Liberec je úplně nejstarší ZOO v České republice. Byla založena roku 1895, nejprve jako malý ptačí koutek, který se později stal přístupný veřejnosti. Poté, po skončení první světové války, byla založena už známá ZOO Liberec (1919), která funguje až dodnes. V současné době chová ZOO na 170 druhů (1000 kusů) zvířat v areálu o celkové rozloze přesahující 13 hektarů. V roce 2005 navštívilo ZOO Liberec téměř 340 000 návštěvníků…


Oficiální stránky ZOO Liberec: http://www.zooliberec.cz

ZOO Liberec se může pyšnit například chovem tygra bílého, jehož chov je na území české republiky poměrně vzácnou raritou. Mezi další úspěchy zahrady patří úspěšný odchov oslů somálských, krokodýla čelnatého nebo orla kamčatského. Dalším lákadlem je rozsáhlý výběh šimpanzů nebo krmení lachtanů. Prohlídková trasa ZOO je dlouhá přibližně 3,5 km a je vhodná i pro handicapované osoby nebo maminky s kočárky.

Vstupné do ZOO Liberec

Dospělí: 115 Kč
Děti do 15 let a studenti do 26 let: 65 Kč
Senioři nad 65 let a invalidé: 65 Kč

Zajímavosti v ZOO Liberec

Při příležitosti 80. let od založení ZOO byl v roce 2000 otevřen nový pavilon tropů, který se stal opravdovou chloubou zahrady. ZOO Liberec každý víkend pořádá zajímavé akce, kterých se opravdu stojí za to zúčastnit. V areálu ZOO můžete najít stánek s občerstvením, cukrárnu a své děti můžete zabavit v dětském koutku.

Otevírací doba v ZOO Liberec

duben-říjen: 8.00 - 18.00
listopad - březen: 8.00 - 17.00

Fotky ze ZOO Liberec

Chcete se, ještě předtím než tuto ZOO navštívíte, podívat jak vlastně uvnitř vypadá a na jaká zvířata se můžete těšit? Pak neváhejte a prohlédněte si níže uvedené fotky, které by vás měli dostatečně navnadit. Všechny fotografie ze ZOO Liberec!

Kde najdete ZOO Liberec

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu. Tento článek napsal Jakub Machala.

Komentáře

 1. Krásný sluneční den,měla bych zájem navštívit Vaší Zoo. Obracím se na Vás s dotazem zda-li je u Vás možnost návštěvy pro člověka na invalidním vozíku ZTP/P s bezbariérovým přístupem??? A zda-li je taky přizpůsobeno toaletní zařízení s madly a s prostorem pro vozíčkáře?? Mockrát Vám děkuji za odpověď a pochopení.
  S pozdravem a přáním hezkého dne Vám i zvířátkům přeje Štefancová .

 2. přeji vám krásný den chtěl bych vám říc že liberecká
  zoo je nejkrásnější moc se mně líbí jsem z liberce
  s pozdrave vás zdraví libor

 3. Aktualizujte prosím ceny a oteviraci dobu. Děkuji

 4. “Dobrý den, prosil bych jednu rodinou”
  “My rodinou nemáme!”
  “Aha, tak 2 děti a 2 dospělí, můžu platit kartou?”
  “My nemáme terminál”.

  Takhle nějak probíhala komunikace u pokladny mezi mnou a paní pokladní. V Liberci neslyšeli o tom, že do ZOO chodí rodiny a že dnes má karetní terminál kdejaký hokynář?

 5. Hello there I am so grateful I found your blog, I have bmarookked it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the excellent work.

 6. Keep it coming, writers, this is good stuff.

 7. Reading posts like this make surfing such a pleasure

 8. Got it! Thanks a lot again for helping me out!

 9. Clodat - The top ten moocher states are deep red southern states and deep red Idaho. The states with the fewest moochers are generally deep blue. The moochers are mostly retirees who have paid federal income tax their whole working life, and working poor families. They pay many other forms of taxes other than fed income. There is also the question of how much money you can extract from the moochers. The Walton (Walmart) family has more wealth than the bottom 30% of America. Also too, speaking of moochers, where are Mitts tax returns?

 10. Wow, you went there? Cool! :-)I can really feel mslyef what it must have been like for you, to see your family’s old house. In a way, it is part of your own history, and looking at it now is like opening a window to the past.If I were you, I would take something from there; perhaps a stone from the garden, or a plant. Something you can keep in your new home, as a reminder. I love collecting souvenirs mslyef ;-)My dad’s family also used to have some property in a suburb of former East Berlin. The Nazis took it away from them. After the war, the communists refused to give it back it was now peoples own property (Volkseigentum), which meant it was owned and used by some powerful party-member. After the re-unification, we didn’t get it back anymore, because my dad’s family had voluntarily sold it, therefore had no more claims on it.Well, we can’t get it back, it is now gone forever. But I have also been there, photographed it through the fence, and had a good look at it.I could imagine my kid-father in his ninety-thirties outfit, playing in that garden (which was funny)andI could imagine military trucks passing along the road, Swastika-flags everywhere and hate-speeches/music blaring from loudspeakes all around (which was scary)I had never seen that house before the fall of the iron curtain, my dad never spoke about it, and nothing connected me to it. Forget the financial loss write it off as collateral damage from the war. I don’t want that house back.But it left an impression on me. As does the paving stone (Pflasterstein) that I took out of the old driveway, which is now lying at home in my glass cabinet next to my grandfather’s only photograph and his pocket watch. That stone has seen it all, and it is now telling its stories to me, whenever I look at it closely and listen.

 11. You keep it up now, understand? Really good to know.

 12. This is exactly what I was looking for. Thanks for writing!

Napsat komentář

© 2019 - Zoolog - Mapa stránek - zoo praha | Na výlet můžete vyrazit za vodou, lázně Bešeňová nebo Ramada resort v Budapešti se vám bude líbit.