ZOO Plzeň

ZOO Plzeň je druhou nejstarší zahradou v České republice. Pod jednou střechou najdete v Plzni kromě zoologické zahrady i botanickou zahradu a od roku 2006 také unikátní DINOPARK s napodobeninami dinosaurů ve skutečné velikosti. ZOO Plzeň vznikla již v roce 1926, dnes je jí tedy už více, než 80 let. Pestrý repertoár zahrady čítá asi 1100 druhů živočichů. Zajímavé je, že 70% druhů chovaných v Plzni nechová žádná jiná česká ani slovenská zahrada.

Oficiální stránky ZOO Plzeň: http://www.zooplzen.cz

ZOO Plzeň se skládá ze třech velkých celků: ze samotné zoologické zahrady, z botanické zahrady a od roku 2006 také z DINOPARKu. Dříve poměrně nehezká zoologická zahrada se od roku 1996 stává modernější. Zvířata byla z nemoderních klecí přemístěna do rovnoměrně rozložených výběhů, aby bylo zajištěno jejich maximální pohodlí. Od roku 2001 funguje také expozice AKVA TERA, která se nachází odděleně od ZOO v centru Plzně a můžete v ní spatřit rozsáhlou přehlídku ryb, obojživelníků i plazů.

Vstupné do ZOO Plzeň

ZOO + Botanická zahrada + Japonská zahrada
dospělí: 120 Kč
děti, důchodci, studenti: 90 Kč
ZTP: sleva 50%

ZOO + DINOPARK
dospělí: 190 Kč
děti, důchodci, studenti: 130 Kč

AKVA TERA
dospělí: 40 Kč
děti, důchodci, studenti: 20 Kč

Zvířata v ZOO Plzeň

ZOO Plzeň v současnosti chová asi 6000 exemplářů více než 1100 druhů zvířat. Velká většina těchto druhů (70%) je chována v rámci českého a slovenského území pouze v Plzni. Oproti dobám nedávno minulým má nyní plzeňská ZOO všechna zvířata umístěna v rozlehlých výbězích, které nahradily zastaralé klece a tak je každému zvířeti poskytován dostatek životního prostoru. Unikátní je také statek Lüftnerka z 19. století, na kterém jsou chována domácí zvířata a mimo jiné vystavena také expozice s 400 dobovými nástroji.

Otevírací doba v ZOO Plzeň

listopad-březen: 9.00 - 17.00
duben - říjen: 8.00 - 19.00

 

AKVA TERA
po celý rok: 10.00 - 19.00

Fotky ze ZOO Plzeň

Chcete se, ještě předtím než tuto ZOO navštívíte, podívat jak vlastně uvnitř vypadá a na jaká zvířata se můžete těšit? Pak neváhejte a prohlédněte si níže uvedené fotky, které by vás měli dostatečně navnadit. Všechny fotografie ze ZOO Plzeň!

Kde najdete ZOO Plzeň

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu.

Komentáře

  1. Dobry den. Jen se chci zeptat, jsou kvam nejake ukazatele po Plzni abych se kvam dostal s detma. Dekuji.

  2. Plzeňská zoo je nadupaná zvířaty i rostlinami od plotu k plotu. Moc se mi líbí. Ale ty ukazatele, hlavně od ekologického (v porovnání s auty) vlakového nádraží zoufale chybí!

  3. Já žiju 23 km od plzně a v ZOO jsem byla aspoň milionkrát je to dobrá ZOO a až sem v létě 2010 dají slony žirafy a hrochy tak to bude nej ZOO

  4. Dobrý den chci se zeptat zda máte v ZOO slony,žirafy a nosorožce.Děkuji Šedivá

  5. Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se do vaší zoo může s pejskem. Děkuji Žambůrková

  6. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli při nákupu vstupenky zoo a dinopark musíme oba parky navštívit v jeden den? nebo se já jeden den jít do zoo a druhý do dinoparku. Díky odpověď Stejskalová

  7. ZOO V PLZNI JE KRÁSNÁ, DÍK VŠEM ZAMĚSTNANCŮM A HODNĚ ZDARU VE VAŠÍ KRÁSNÉ A UŽITEČNÉ PRÁCI PS TĚŠÍM SE NA SLONY

  8. Dobrý den!Chtěl bych se zeptat jak mohu zaplatit vstupné.Musím jen v hotovosti?Nebo existují jiné možnosti.Třeba mám zaměstnanecké benefity.Buď poukázky nebo kartu.Nebo jinou kreditní kartou?Nikde jsem to nenašel. Děkuji Schön

Napsat komentář

© 2019 - Zoolog - Mapa stránek - zoo praha | Na výlet můžete vyrazit za vodou, lázně Bešeňová nebo Ramada resort v Budapešti se vám bude líbit.