ZOO Praha

ZOO Praha (celým názvem Zoologická zahrada hlavního města Prahy) byla založena už roku 1931 v dolní části pražské Troje. Dnes je jedná o velmi moderní zahradu, která se snaží všechna zvířata ukázat v prostředí, které je jim vlastní. ZOO Praha se také podílí na záchraně mnoha ohrožených živočichů. Na konci roku 2006 chovala ZOO Praha 4825 zvířat celkem z 652 druhů. V posledních letech se návštěvnost ZOO Praha pohybuje stabilně nad 1 milionem návštěvníků ročně.

Oficiální stránky ZOO Praha: http://www.zoopraha.cz

ZOO Praha je krásný kousek přírody situovaný v dolní části pražské Troje. Prvním zvířetem chovaným v této ZOO byla vlčice Lotta. V roce 1934 dokonce daroval Vlasta Burian do ZOO Praha dva Lachtany. Pražská ZOO byla velmi postižena povodněmi v roce 2002. Zahynulo při nich velké množství zvířat a bylo nenávratně poškozeno mnoho budov. Po povodních ale zahrada prošla rozsáhlou rekonstrukcí a nyní se jedná o velmi moderní a oblíbenou ZOO. Symbolem povodní je lachtan Guston, kterému se v roce 2002 podařilo dostat do Vltavy a byl chycen až u německých Drážďan. Bohužel pak při převozu zpět uhynul.

Vstupné do ZOO Praha

Dospělí: 200 Kč
Studenti, děti, senioři, ZTP: 150 Kč
Rodiny (2 dospělí, 2 děti): 600 Kč (+ 100 Kč za další dítě)
Děti (do 3 let): zdarma
Psi: 100 Kč
Lanová dráha: 20 Kč

Stavby v ZOO Praha

Po rekonstrukci vyrostlo v ZOO Praha několik zajímavých a unikátních staveb. Patří mezi ně i nejdražší pavilon v historii českých ZOO - Indonéská džungle. Pavilon byl otevřen v roce 2004 místo 50 let starého opičího pavilonu. Celkové náklady na jeho výstavbu se vyšplhaly na 185 milionů Kč. Pavilon je eliptický skleník, který vytváří dojem džungle. Uvnitř mohou návštěvníci spatřit orangutany, gibony nebo varany a to z patrových vyhlídek.

Mezi další zajímavé stavby v ZOO Praha patří komplex opičích ostrovů, průchozí voliéry, dětská ZOO (zde mohou děti dokonce krmit i volně pobíhající zvířata), pavilon Afrika a spousta dalších nových výběhů. ZOO Praha se navíc velmi svižně rozvíjí a tak se v blízké budoucnosti můžeme těšit na další zajímavé výběhy a pavilony.

Otevírací doba v ZOO Praha

březen: 9.00 - 17.00
duben - říjen: 9.00 - 18.00
červen - srpen: 9.00 - 19.00
listopad - únor: 9.00 - 16.00
pokladny se zavírají o 30 minut dříve

Doprava do ZOO Praha

K ZOO Praha se již desítky let můžete dostat autobusem číslo 112, který jezdí z holešovického nádraží. V roce 2008 byl navíc zahájen provoz zoobusu, který jezdí každý víkend a státní svátek v desetiminutových intervalech na trase Nádraží Holešovice - ZOO Praha. Přeprava je pro cestující bezplatná.

Dalším zajímavým způsobem je doprava lodí, protože ZOO Praha neleží daleko od lodního přístavu. Dále se lze podél Vltavy přepravovat na jízdních kolech. Od roku 1977 je navíc horní část zahrady s dolní spojena lanovkou. Po zahradě jezdí také silniční vláček.

Fotky ze ZOO Praha

Chcete se, ještě předtím než tuto ZOO navštívíte, podívat jak vlastně uvnitř vypadá a na jaká zvířata se můžete těšit? Pak neváhejte a prohlédněte si níže uvedené fotky, které by vás měli dostatečně navnadit. Všechny fotografie ze ZOO Praha!

Kde najdete ZOO Praha

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu. Tento článek napsal Jakub Machala.

Komentáře

 1. Nic proti Pražské ZOO ale zklamala mně. Vyděl jsem lepší.

 2. Vážení,
  prosím o sdělení zda na Novém Zélandu běžně na mořském pobřeží žijí tuleni. Jedná se o sázku s kamarádem, který tvrdí, že tam byl, tuleně viděl a fotil se s nimi. Dokládá to fotografiemi. Já tvrdím, že tam běžně žijí lachtani s jasnými znaky (uši, vzpřímený postoj, …). Také tvrdí, že jej přesvědčí pouze znalec minimálněna úrovni ředitele ZOO Praha p. Petra Fejka. Bylo by vhodné a já to rád zaplatím (sdělte prosím formu), zaslat na jeho adresu Jiří Pokorný, Přívory, Mělnická 208, 277 16 Všetaty(mně na vědomí) Vaše stanovisko. Předem děkuji za pomoc při rozhodnutí o sázce, kterou ukončíte, jak doufám, několikaletý spor.
  Petr Jirmus
  Chloumecká 1739
  276 01 Mělník
  PS: omluvte prosím tuto formu řešení sporu, ale mě nic lepšího nenapadlo

 3. pakliže má tento ploutvonožec opravdu uši je to lachtan tuleni uši nemají

 4. a ještě něco zoo Praha je nádherná

 5. Dobrý den,
  pražskou zoo navštěvuji v poslední době každoročně a musím říct, že je to zoo opravdu unikátní, jak chovanými druhy zvířat, expozicemi a chovatelskými úspěchy, o čemž svědčí i to, že se umístila na fantastickém 7. místě na světě mezi zoo, což si myslí, že dále není třeba komentovat. Protože navštěvuji zoo nejen u nás, ale i v zahraničí, tak můžu potvrdit, že pražská zoo mnohé zahraniční předčí. Je třeba zoo Praha popřát jen tak dále.

 6. dobrý den chtěl bych vám jenom říc že máte nedražší vstupné pro ztp 150 v liberci to maj pouze za 65
  s pozdravem vás zdraví libor

 7. Tady je video o ZOO Praha. Recenze, zvířata, tipy, doprava. Fajn, koukněte. :)
  http://www.youtube.com/watch?v=HGrbp20w6Lk&list=UUt7lwYVIa8W6_N5_8Bel2Zw

 8. Já jsem zavítala po delší době do brněnského Zoo a bylo to tam moc pěkné. Hezky to tam upravují a starají se o to. Což je fajn.

Napsat komentář

© 2018 - Zoolog - Mapa stránek - zoo praha | Na výlet můžete vyrazit za vodou, lázně Bešeňová nebo Ramada resort v Budapešti se vám bude líbit.