ZOO Ústí nad Labem

ZOO Ústí nad Labem je skoro 30 ha velký areál na kraji ústecké čtvrti Krásné březno (svah Mariánské hory). Lze narazit na savce, ptáky, plazy, obojživelníky, ryby i bezobratlé, přítomno je několik pavilonů šelem a exotárií, sloni, nosorožci, žirafy, medvědi, lachtani… Zahrada se snaží zaměřovat na získání a chov vzácných a ohrožených zvířat (jde o mezinárodní trend). Tyto i jiné, běžnější exempláře lze kontrolovat z tepla domova pomocí průběžně aktualizovaného stavu zvířat, popř. lexikonu, podle kterých je možno celkem přesně zvážit případnou návštěvu.

Oficiální stránky ZOO Ústí nad Labem: http://www.zoousti.cz

ZOO dále nabízí možnost adoptovat (sponzorovat) některé druhy zvířat, prohlídku nově zakoupeným zoovláčkem, pravidelné předváděcí akce se zvířaty (cvičení sloni, lachtani, jízda na ponících, krmení piraň…) nebo různé kulturní programy, často spojené se svátky. Nechybí ani kontaktní tzv. Dětská ZOO, naučná stezka s modely prehistorických zvířat a další atrakce přitažlivé zejména pro děti.

Vstupné do ZOO Ústí nad Labem

Dospělí: 100 Kč
Děti od 3 do 15 let: 50 Kč
Studenti a senioři: 50 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti): 270 Kč

Invalidé zaplatí polovinu ze základní sazby, vozíčkáři mají vstup zdarma.

V roce 2008 oslavila ústecká organizace úctyhodných 100 let od založení – není bez zajímavosti, že vznikla jako specializovaná ptačí rezervace na popud úspěšného lokálního podnikatele a milovníka přírody, pana Heinricha Lumpeho. Obrysy, jaké známe dnes, nabrala zahrada až po 2. Světové válce. V současnosti může nabídnout na 1.300 kusů zvířat o téměř 250 druzích, což z Ústecké ZOO činí jednu z nejbohatších zahrad v rámci země.

Otevírací doba v ZOO Ústí nad Labem

duben - říjen: 8.00 - 18.00
listopad - březen: 9.00 - 16.00
Po dobu zimní sezony je uzavřena horní pokladna.

Fotky ze ZOO Ústí nad Labem

Chcete se, ještě předtím než tuto ZOO navštívíte, podívat jak vlastně uvnitř vypadá a na jaká zvířata se můžete těšit? Pak neváhejte a prohlédněte si níže uvedené fotky, které by vás měli dostatečně navnadit. Všechny fotografie ze ZOO Ústí nad Labem!

Kde najdete Ústí nad Labem

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu.

Komentáře

 1. dobrý den ,jem mi 13 let, v budoucnu bych se chtěla stát zooložkou - obor etologie a chtěla bych se zeptat, zda byste mi tento obor doporučili. Dále bych se chtěla zeptat, zda je etologie dále dělěná na určitá zaměření(např. kopytníci,šelmy atd.)nebo je vše v jednom.Prosím také o více informací o tomto oboru.
  Předem velmi děkuji
  Bérová

 2. prosím odepište na e-mail: berovavendula@atlas.cz
  děkuji Bérová

 3. We have seen increased daouigle during the past few years around the value of green and renewable energy. Luckily, numerous solutions are present in the market for folks trying to find natural choices to resolve their power problems. This post features an abundance of advice and information to assist you decrease your enviromentally friendly footprint and shield environmental surroundings. Attractiveness can mean a million different things to some thousand each person. By being aware what your traditions and modern society takes into account stunning, it is possible to cater a little bit preferable to those near you. Splendor can be quite a appear, or it can be simple things like a setting sun. Noticing and making use of beauty with your every day lifestyle, can draw in much more elegance! Many people find that as soon as they get started with researching multilevel marketing methods they believe far more good within their multi-level marketing desired goals. If you are feeling a little flustered with multi-level marketing or maybe you only want even more information on approaches to boost in multilevel marketing, then read this article and acquire these guidelines under consideration.

 4. A million thanks for posting this information.

 5. Sushi! Glfcckspilz!!! Sieht auch echt lecker aus. *_* We4r echt pefrekt wenn es irgendwo in der Schweiz ein All You Can Eat gebe mit gutem Sushi Das we4r aber eine vergebliche Suche, ist einfach zu teuer. Naja ich darf mich nicht beschweren, bin in anderthalbwochen wieder in Kanada und somit in Sushi-Territorium. Und bin endlich wieder up to date mit deinem Blog. Hab ihn leider in letzer Zeit ein bissel vernachle4ssigt, tut mir leid! Kommt auch nicht wieder vor.

 6. That’s more than sensible! That’s a great post!

 7. I can’t believe I’ve been going for years without knowing that.

 8. Articles like this are an example of quick, helpful answers.

 9. You get a lot of respect from me for writing these helpful articles.

Napsat komentář

© 2019 - Zoolog - Mapa stránek - zoo praha | Na výlet můžete vyrazit za vodou, lázně Bešeňová nebo Ramada resort v Budapešti se vám bude líbit.