ZOO Zlín

ZOO ZlínZOO Zlín je jedna z největších a bezpochyby také nejoblíbenější zoologických zahrad v České republice. V ZOO Zlín naleznete v současné době přibližně 210 druhů zvířat. Celá ZOO je přitom rozdělena podle kontinentů, což usnadňuje a ozvláštňuje její návštěvu. Zlínská ZOO je otevřena po celý rok, včetně státních svátků. Na její návštěvu doporučujeme kvalitní obuv, protože průzkum celé krásné zahrady může zabrat klidně i celý den!

Oficiální stránky ZOO Zlín: http://www.zoolesna.cz

ZOO Zlín je tématicky rozdělena na části podle kontinentů. Celkem se v ZOO nachází čtyři takové kontinenty: Afrika, Asie, Jižní Amerika a Austrálie. V každé z nich najdete typické zástupce pro daný region. Od října 2006 je navíc v ZOO nová tropická hala s názvem Yucatán. Díky umělým klimatickým podmínkám, které jsou v ní udržovány získáte jedinečnou možnost ponořit se do hlubin deštného pralesa obývaného 20 druhy zvířat a 257 druhy rostlin. Tropická hala Yucatán je unikátním projektem, který v evropském meřítku nemá obdoby.

Vstupné do ZOO Zlín

Dospělí: 130 Kč
Studenti, senioři: 110 Kč
Děti (3-15 let): 80 Kč
Děti (do 3 let): zdarma
Rodinné vstupné: 2 dospělí + 2 děti 380 Kč
Rodinné vstupné: 2 dospělí + 3 děti 420 Kč

Zvířata v ZOO Zlín

Co se týče zvířat v ZOO Zlín, tak se skutečně je na co dívat. V ZOO jsou zastoupeni savci, plazi, ptáci, ryby i paryby. Celkem je v ZOO Zlín na 210 druhů zvířat z celého světa. Ze savců (46 druhů) jsou zastoupeny vzácné gorily nížinné, sloni afričtí nebo nosorožci tuponosí. Mezi ptáky (131 druhů) se řadí například 10 druhů zoborožců, 17 druhů papoušků nebo afričtí pštrosi. Ze světa ryb (13 druhů) se vyplatí zmínit piraně, arowany nebo nebo vrubozobce a konečně milovníci plazů (15 druhů) se mohou přijít podívat na želvy, krokodýly, hady i ještěry.

Otevírací doba v ZOO Zlín

leden - březen: pokladna: 8.30 - 15.30, ZOO: 8.30 - 16.00
duben - září: pokladna: 8.30 - 17.30, ZOO: 8.30 - 18.00
říjen: pokladna: 8.30 - 16.30, ZOO: 8.30 - 17.00
listopad - prosinec: pokladna: 8.30 - 15.30, ZOO: 8.30 - 16.00

Zámek Lešná

Dalším z mnoha lákadel zlínské ZOO je zámek, který se nachází uvnitř zoologické zahrady. Máte-li kromě zvířat rádi také historii, můžete prohlídku zámku spojit s návštěvou zahrady. Bude Vás to sice stát další drobný obnos, ale to už je jen malá vada na kráse. Prohlídka zámku trvá průměrně 45 minut.

Flóra a expozice ZOO Zlín

ZOO Zlín se nachází v prostředí lešenského parku, který byl založen v letech 1884 až 1888 v romantickém anglickém slohu. Díky této dlouhé historii se v ZOO Zlín vyskytuje 1700 druhů roslin a dřevin. Mezi nejstarší dřeviny patří stromoví velikáni, kteří mnohdy dosahují věku úctyhodných 300 let. Savci a ptáci jsou ve zlínské ZOO chováni ve společných expozicích, které co nejvěrněji napodobují jejich originální domovinu a poskytují zvířatům dostatek prostoru a komfortu.

Fotky ze ZOO Zlín

Chcete se, ještě předtím než tuto ZOO navštívíte, podívat jak vlastně uvnitř vypadá a na jaká zvířata se můžete těšit? Pak neváhejte a prohlédněte si níže uvedené fotky, které by vás měli dostatečně navnadit. Všechny fotografie ze ZOO Zlín!

Kde najdete ZOO Zlín

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu. Autorem článku je Jakub Machala.

Komentáře

  1. V ZOO Zlín jsem byl už několikrát a vždy jsem byl uchvácen rychlostí, jakou se zahrada vylepšovala a zvětšovala. Každý rok v ní najdete něco nového a to se mi na ní líbí! Nové výběhy a pavilony jsou také jednoduše úžasné. Děkuji týmu okolo ZOO Zlín za skvělou práci, kterou každý rok, po celých 365 dnů, odvádějí.

  2. V Zoo Zlín jsem byl minulý týden a všem ji můži jen doporučit. Mají to tam moc krásně udělané a stále něco vylepšují.

  3. zoo zlín je úžasná zoo.byla jsem tam několikrát a líbylo se mi tam.chtěla jsem tam jet i dne ale pojedeme radši do olomouce,do olomouce mohou psi a do zlína ne (měli by to změnit) :)

  4. Děkuji všem,kteří vybudovali tuto krásnou zahradu a vzorně se o ni starají.Bohužel letos se mi nepodařilo ji navštívit,snad to vyjde příští rok.V Zoo Zlín si připadám jak v rajské zahradě!

Napsat komentář

© 2019 - Zoolog - Mapa stránek - zoo praha | Na výlet můžete vyrazit za vodou, lázně Bešeňová nebo Ramada resort v Budapešti se vám bude líbit.