ZOOPARK Chomutov

ZOOPARK Chomutov je největší ZOO v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Ta má totiž hodnotu neuvěřitelných 112 ha a od roku 1975 (kdy byla také ZOO Chomutov otevřena) se pomalu ale jistě neustále rozvíjí a zvětšuje. ZOOPARK v Chomutově je bohatý především na volně žijící živočichy, specializuje se především na chov palearktu a také na běžná domácí zvířata – zapomenout tak můžeme například na v ostatních ZOO „obvyklé“ slony, tygry nebo žirafy.

Oficiální stránky ZOO Chomutov: http://www.zoopark.cz

Areál ZOO Chomutov je, byť na relativně malém prostoru, plný rozdílných druhů zvířat i rostlin. Co se zvířat týče, tak můžeme spatřit zejména zvířata Evropy a také části Asie. Znamená to tedy, že se konkrétně můžeme setkat třeba s těmito; kozy, ovce, prasata, vlci, koně… Ale také s tuleni, opicemi Makak, medvědy či levhartem. ZOO Chomutov je zajímavá také tím, že mnoho zvířat v areálu není uzavřených v klecích / výbězích, ale můžete je spatřit pobíhat svobodně venku mezi lidskými návštěvníky ZOO.

Vstupné do ZOO Chomutov

Dospělí: 75 Kč
Děti 3-15 let a důchodci: 45 Kč
Děti (do 3 let): zdarma
Lokálka Amálka: cca 30 Kč
Safari: cca 40 Kč
Noční safari: cca 70 Kč

Safari Expres & Lokálka Amálka

Pro menší návštěvníky ZOO Chomutov jsou připraveny hned dvě zajímavé atrakce. Tou první je Safari Expres, tedy speciální safari souprava, díky které mohou návštěvníci ZOO pozorovat zvířata v jejich přirozeném stylu života (spatřit mohou například jeleny, zubry či muflony). Pro ty nejmenší z nás je vhodnější Lokálka Amálka, což je speciální motorový vláček, jenž vozí návštěvníky po celém ZOOPARKU. O zvířatech se navíc malí návštěvníci (kteří ještě neumějí číst) dozví z úst kvalifikovaného průvodce.

Otevírací doba v ZOO Chomutov

pondělí - pátek: 9.00 - 17.30
sobota - neděle: 9.00 - 18.00

Fotky ze ZOO Chomutov

Chcete se, ještě předtím než tuto ZOO navštívíte, podívat jak vlastně uvnitř vypadá a na jaká zvířata se můžete těšit? Pak neváhejte a prohlédněte si níže uvedené fotky, které by vás měli dostatečně navnadit. Všechny fotografie ze ZOO Chomutov!

Kde najdete ZOO Chomutov

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu.

Komentáře

  1. Chomutovská zoo ,je jedna z nejkrásnějších zahrad,které jsem kdy navštívila,mohu vřele doporučit tomu,kdo miluje přírodu a přírodní materiály…je tu minimum modernizace a přeci je velmi rozmanitá . Přála bych si tam najít více zvířátek a vcelku si troufám tvrdit,že více exotična…sloníky či tygříci …to by bylo super-)

  2. Rozhodně stojí za navštívení, dívat se ze safari auta zubrovi do očí je nezapomenutelný zážitek.

  3. v-zoo-se-nam-moc-libi-dekujemevsem-kteri-se-staraji-o-zviratka-mate-zoo-moc-pekne-dekujeme

  4. Tak se zitra jedeme podivat skoro cela rodinka tak se moc tesime…..

  5. Dnes to je 10.8.13 jsme i z vnukem byli v parku na celý den,je to tam paráda,všem doporučuji.

  6. Es fehlt die Beschreibung der Anfahrt.

Napsat komentář

© 2018 - Zoolog - Mapa stránek - zoo praha | Na výlet můžete vyrazit za vodou, lázně Bešeňová nebo Ramada resort v Budapešti se vám bude líbit.