ZOO Česká republika

Den ošetřovatelem v ZOO

Je vaším přání být na jeden den ošetřovatelem v Zoo?

Stát se na jeden den ošetřovatelem v zoologické zahradě může být skutečně obohacující a vzrušující zážitek. Jako ošetřovatel v zoo budete mít na starosti celou řadu úkolů, včetně péče o zvířata, přípravy jejich potravy, úklidu výběhů a asistence při jejich ošetřování.

Zde je několik věcí, které vás čekají:
(ale každá zoo to má jinak, vždy je důležité se seznámit s podmínkami konkrétní nabídky)

Blízký a osobní kontakt se zvířaty: Jednou z nejzajímavějších částí práce ošetřovatele v zoologické zahradě je blízký kontakt se zvířaty. V závislosti na zoologické zahradě můžete mít příležitost zvířata krmit, ošetřovat je nebo se dokonce účastnit výcviku.

Poznávání chování zvířat: Jako ošetřovatel v zoo budete mít příležitost pozorovat zvířata a poznávat jejich jedinečné chování a osobnosti. Můžete se dokonce podílet na výzkumu, který zoologická zahrada na zvířatech provádí.

Účast na každodenních úkolech: Chovatelé v zoologických zahradách jsou nároční na práci a můžete očekávat, že většinu dne strávíte čištěním výběhů, přípravou krmiva a dalšími rutinními úkoly. Může jít o fyzicky náročnou práci, takže buďte připraveni ušpinit si ruce.

Práce v týmu: Jako ošetřovatel v zoo budete úzce spolupracovat s týmem ostatních ošetřovatelů, veterinářů a dalších zaměstnanců. To může být skvělá příležitost učit se od zkušených profesionálů a poznat, jaké to je pracovat v zoologické zahradě.

Pokud se pro tento zážitek rozhodnete, nebo ho dostanete darem, tak si ho užijte!