ZOO Česká republika

ZOO Brno

ZOO Brno se nachází v blízkosti brněnské přehrady a byla otevřena 30. srpna roku 1953. Za svých více než 50 let prošla ZOO Brno četnými změnami, jak v oblasti zvířat, tak množství návštěvníků. Za tuto dobu ZOO Brno navštívilo již přes 12 miliónů návštěvníků nejen z České Republiky, ale i ze zahraničí. Na ploše o rozloze 65 ha se nachází kolem 800 různých zvířat (210 druhů).

Oficiální stránky ZOO Brno: http://www.zoobrno.cz

ZOO Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části BERINGIA, KARIBIK, WALLACEIA a KALAHARI. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Součástí ZOO Brno je také Stálá akvarijní výstava umístěná na Radnické ulici v centru Brna. Byla otevřena roku 1969. V téměř 100 akváriích zde lze najít velké množství mořských, ale i sladkovodních ryb, jejichž počet se odhaduje na 120 druhů.

Popis jednotlivých expozic

BERINGIA
Tato expozice je zaměřena na severskou oblast Beringovy úžiny. Je to oblast tundry, pobřežních skal a horských systémů. V této expozici se dají nalézt zvířata z Ameriky i Asie.

KARIBIK
Jedná se o expozici z tropických oblastí severní a jižní Ameriky, Karibiku a dalších částí. Velké množství zvířat je umístěno v pavilonech aby byla zachována optimální teplota.

WALLACEIA
Expozice zahrnuje jihovýchodní Asii, speciálně dvě souostroví: jedno blíž k Asii a druhé k Austrálii. Díky tomu zahrnuje expozice velké množství orientálních zvířat ale i originální australskou faunu.

KALAHARI
Jedná se o jihozápadní Afriku kde díky velkému suchu vznikla rozsáhlá poušť Kalahari. Díky velkým horkům dokázaly přežít jen ty nejsilnější druhy které si můžete prohlédnout v této expozici.

Vstupné do ZOO Brno

Dospělí: 100 Kč
Děti do 3 let: zdarma
Děti od 3 let do 15 let a studenti: 70 Kč
Senioři a invalidé: 70 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + max.3 děti): 270 Kč
Dospělí: roční přenosná permanentka 5x vstup za 300 Kč
Dospělí: roční nepřenosná permanentka za 600 Kč – neomezený počet vstupů

Zvířata v ZOO Brno

V ZOO Brno se objevuje kolem 800 zvířat roztříděných do několika expozic. Díky kopcovitému terénu se zde nachází velká spousta kopytnatých zvířat, ale dají se zde nalézt i opice, tygři a další druhy zvířat. Mezi největší úspěchy ZOO Brno patří úspěšný odchov ledních medvědů. Za zmínku také stojí například panda červená, klokan rudý nebo vombat medvědovitý.

Otevírací doba v ZOO Brno

listopad až únor: 9.00 – 16.00
březen a říjen: 9.00 – 17.00
duben až září: 9.00 – 18.00

Kde najdete ZOO Brno

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu.