ZOO Česká republika

ZOO Hodonín

ZOO Hodonín byla založena v roce 1976 coby malý zoopark s několika domácími a běžně chovanými exotickými zvířaty. Dnes můžete v areálu o celkové rozloze 7,5 ha spatřit přes 580 kusů zvířat z celkem 173 druhů. Z původních ručně stavěných stájí se ZOO za 30 let své existence rozrostla o spoustu výběhů a pavilonů. Za všechny jmenujme například pavilon primátů nebo pavilon akvárií.

Oficiální stránky ZOO Hodonín: http://www.zoo-hodonin.cz

V ZOO Hodonín lze dnes narazit na 70 druhů ze světové ohrožené fauny. Kromě samotných zvířat naleznete v hodonínské ZOO i několik dětských hřišť nebo zajímavý kontaktní koutek s výběhy domácích zvířátek. Pro zvýšení komfortu dvou návštěvníků můžete posedět u jednoho ze dvou bufetů. Díky svému umístění, na pomezí lužního lesa, si ZOO Hodonín zachovává, i přes pokročilou modernizaci, přírodní ráz a tak je procházka po zahradě opravdovou radostí a to i v letních měsících, kdy je opravdu tropické počasí. Toto příjemné klima vítají i místní svěřenci a tak je můžete snadno vidět dovádět a skotačit i v horkých dnech.

Vstupné do ZOO Hodonín

Letní sezóna
Dospělí: 80 Kč
Děti (do 3 let): zdarma
Děti od 3 do 15 let a studenti: 50 Kč
Senio5i nad 70 let a invalidé: 50 Kč

 

Zimní sezóna
Dospělí: 60 Kč
Děti (do 3 let): zdarma
Děti od 3 do 15 let a studenti: 40 Kč
Senio5i nad 70 let a invalidé: 40 Kč

 

Parnamentka
Dospělí: 10x vstup za 700 Kč
Dospělí + dítě: celoroční bez omezení vstupu za 1500 Kč

Expozice a pavilony v ZOO Hodonín

V ZOO Hodonín se nachází velké množství nejrůznějších expozic, které stojí za shlédnutí. Za všechny jmenujme například malý a velký okruh s kopytníky, obory s muflony, lamami, oryxy a velbloudy, dětský koutek s kozami a ovcemi, expozice dravců, přežvýkavců a mnoho dalších…

ZOO Hodonín nabízí i několik pavilonů, které plně odpovídají standardům moderní ZOO. Podívat se můžete do nového vzdělávacího centra s kočkovitými šelmami, do pavilonu opic nebo do pavilonu exotického ptactva. Dalším lákadlem je i pavilon akvárií nebo útulek pro psy, kde si dokonce můžete vybrat svého nového mazlíčka a vzít si jej domů…

Otevírací doba v ZOO Hodonín

duben – říjen: 9.00 – 19.00
listopad – březen: 9.00 – 16.00

Kde najdete ZOO Hodonín

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu.