ZOO Česká republika

ZOO Jihlava

ZOO Jihlava se nachází v údolí řeky Jihlávky kousek od centra Jihlavy. Statut ZOO dostala v roce 1982. Do té doby se jednalo pouze o zoologický koutek. ZOO Jihlava nabízí okolo 125 druhů (600 kusů) zvířat, hlavně šelem, opic a plazů. ZOO se snaží umožnit zvířatům co největší volnost, proto omezila množství klecí na minimum. Díky tomu si návštěvník místy skoro připadá, jakoby ani něbyl v ZOO.

Oficiální stránky ZOO Jihlava: http://www.zoojihlava.cz

ZOO Jihlava nabízí celkem tři pavilony. Pavilon Exotárium, kde se nacházejí opice a plazi. Dále pavilon šelem a amazonský pavilon. Jako místo odpočinku ZOO Jihlava nabízí africkou vesnici Matongo kde se nachází restaurace a stánek se suvenýry. Pro mladší návštěvníky se zde nachází dětský koutek a parková úprava s lavičkami nabízí možnost relaxace pro starší. Všechny budovy v ZOO jsou přitom stavěny tak, aby nijak nenarušovaly klidnou atmosféru, proto beton vystřídaly přírodní materiály a dřevo.

Vstupné do ZOO Jihlava

Dospělí: 90 Kč
Děti od 3 do 15 let: 50 Kč
ZTP a ZTPP dospělí: 50 Kč
ZTP a ZTPP děti: 25 Kč

Zvířata v ZOO Jihlava

ZOO Jihlava se specializuje zejména na kočkovité šelmy, opice a plazy. ZOO Jihlava se může pochlubit největší kolekcí drápkatých opic v České republice. Také jako jedna z mála ZOO u nás chová ZOO Jihlava jedovaté hady, z toho 24 jich je ohroženo vyhynutím. Všechny tyto hady a další plazy je možné vidět v Exotáriu. Šelmy jako tygr, levhart nebo rys se nachází v pavilonu šelem. Za zmínku také stojí amazonský pavilon, ve kterém se nachází piraně, tamaríni nebo kosmani.

Otevírací doba v ZOO Praha

duben a říjen: 9.00 – 17.00
květen – září: 8.00 – 18.00
listopad – březen: 9.00 – 16.00

Další atrakce v ZOO Jihlava

Největším lákadlem pro děti je vesnice Matongo, ve které se nachází dětský koutek s nejdelší skluzavkou v republice. Nachází se zde také horolezecká stěna, lanovka a spousta prolézaček. Součástí vesnice je také volně přístupný výběh koz kamerunských, které pocházejí ze severní Afriky. V létě je možné si projet celou ZOO vláčkem.

Kde najdete ZOO Jihlava

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *