ZOO Česká republika

ZOO Liberec

ZOO Liberec je úplně nejstarší ZOO v České republice. Byla založena roku 1895, nejprve jako malý ptačí koutek, který se později stal přístupný veřejnosti. Poté, po skončení první světové války, byla založena už známá ZOO Liberec (1919), která funguje až dodnes. V současné době chová ZOO na 170 druhů (1000 kusů) zvířat v areálu o celkové rozloze přesahující 13 hektarů. V roce 2005 navštívilo ZOO Liberec téměř 340 000 návštěvníků…


Oficiální stránky ZOO Liberec: http://www.zooliberec.cz

ZOO Liberec se může pyšnit například chovem tygra bílého, jehož chov je na území české republiky poměrně vzácnou raritou. Mezi další úspěchy zahrady patří úspěšný odchov oslů somálských, krokodýla čelnatého nebo orla kamčatského. Dalším lákadlem je rozsáhlý výběh šimpanzů nebo krmení lachtanů. Prohlídková trasa ZOO je dlouhá přibližně 3,5 km a je vhodná i pro handicapované osoby nebo maminky s kočárky.

Vstupné do ZOO Liberec

Dospělí: 115 Kč
Děti do 15 let a studenti do 26 let: 65 Kč
Senioři nad 65 let a invalidé: 65 Kč

Zajímavosti v ZOO Liberec

Při příležitosti 80. let od založení ZOO byl v roce 2000 otevřen nový pavilon tropů, který se stal opravdovou chloubou zahrady. ZOO Liberec každý víkend pořádá zajímavé akce, kterých se opravdu stojí za to zúčastnit. V areálu ZOO můžete najít stánek s občerstvením, cukrárnu a své děti můžete zabavit v dětském koutku.

Otevírací doba v ZOO Liberec

duben-říjen: 8.00 – 18.00
listopad – březen: 8.00 – 17.00

Kde najdete ZOO Liberec

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu.