ZOO Česká republika

ZOO Olomouc

ZOO Olomouc se rozkládá na Svatém Kopečku v Olomouci. Byla postavena roku 1956 a ročně ji navštíví přes 300 000 návštěvníků. Součástí zahrady je také kovová rozhledna, ze které je za pěkného počasí vidět nejen na celou zahradu, ale i do dalekého okolí. Zajímavostí ZOO Olomouc je také například 42 000 litrový bazén pro žraloky, nebo průchozí výběh pro makaky.

Oficiální stránky ZOO Olomouc: http://www.zoo-olomouc.cz

ZOO Olomouc nepatří mezi největší zoologické zahrady u nás, zato ale může nabídnout unikátní požitek z prohlídky. Jednou z mnoha atrakcí, které ZOO Olomouc nabízí, je například volně průchozí výběh pro makaky, kde se návštěvníci mohou dostat do těsné blízkosti těchto opic a pozorovat je při jejich každodenním životě. Dalším lákadlem ZOO Olomouc je například nedávno postavené akvárium se žraloky a útesovými rybkami nebo pavilon netopýrů. Jak ve výběhu makaků, tak v pavilonu netopýrů platí přísná bezpečnostní pravidla, která jsou uvedena před vstupem do těchto lokací.

Vstupné do ZOO Olomouc

Dospělí: 110 Kč
Děti od 3 do 15 let: 70 Kč
Studenti a senioři: 70 Kč
Invalidé mají slevu padesát procent.

Zvířata v ZOO Olomouc

V počátku ZOO Olomouc nabízela pouze 12 druhů (86 kusů) zvířat, ale počet se nyní již rozrostl na více jak 300 druhů (přes 1000 kusů). Jsou zde k vidění kopytnatci, ale i šelmy a ptáci. Za veliké úspěchy se počítá rozmnožení antilop adaxů, koz šrouborohých a nebo úspěšný odchov žirafích dvojčat, což je světová rarita. Za zmínku také stojí odchov tygrů sibiřských, lvů berberských a dalších šelem. Ani ptáci se v ZOO Olomouc nemají špatně. Pro ně je přichystána obří voliéra, ve které si ptáci mohou volně létat, odpočívat nebo hnízdit v uměle vytvořené pískovcové skále.

Otevírací doba v ZOO Olomouc

leden, únor: 9.00 – 16.00
březen: 9.00 – 17.00
duben až srpen: 9.00 – 18.00
září: 9.00 -17.00
říjen až prosinec: 9.00 – 16.00

Dominanta ZOO Olomouc

Dominantou ZOO Olomouc je 32 metrů vysoká železná věž. Tato věž byla postavena z dotace komise pro rozvoj cestovního ruchu. Věž se nachází v centru ZOO a z její horní plošiny je vidět až na vzdálený Praděd. Věž prošla v roce 2000 rekonstrukcí a byla nově natřena v pískové a modré barvě, takže nyní lépe zapadá do celé ZOO. Pod věží se nachází relaxační terasa, s restaurací a sociálním zařízením, ze které je vidět na safari výběh.

Kde najdete ZOO Olomouc

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *