ZOO Česká republika

ZOO Plzeň

ZOO Plzeň je druhou nejstarší zahradou v České republice. Pod jednou střechou najdete v Plzni kromě zoologické zahrady i botanickou zahradu a od roku 2006 také unikátní DINOPARK s napodobeninami dinosaurů ve skutečné velikosti. ZOO Plzeň vznikla již v roce 1926, dnes je jí tedy už více, než 80 let. Pestrý repertoár zahrady čítá asi 1100 druhů živočichů. Zajímavé je, že 70% druhů chovaných v Plzni nechová žádná jiná česká ani slovenská zahrada.

Oficiální stránky ZOO Plzeň: http://www.zooplzen.cz

ZOO Plzeň se skládá ze třech velkých celků: ze samotné zoologické zahrady, z botanické zahrady a od roku 2006 také z DINOPARKu. Dříve poměrně nehezká zoologická zahrada se od roku 1996 stává modernější. Zvířata byla z nemoderních klecí přemístěna do rovnoměrně rozložených výběhů, aby bylo zajištěno jejich maximální pohodlí. Od roku 2001 funguje také expozice AKVA TERA, která se nachází odděleně od ZOO v centru Plzně a můžete v ní spatřit rozsáhlou přehlídku ryb, obojživelníků i plazů.

Vstupné do ZOO Plzeň

ZOO + Botanická zahrada + Japonská zahrada
dospělí: 120 Kč
děti, důchodci, studenti: 90 Kč
ZTP: sleva 50%

ZOO + DINOPARK
dospělí: 190 Kč
děti, důchodci, studenti: 130 Kč

AKVA TERA
dospělí: 40 Kč
děti, důchodci, studenti: 20 Kč

Zvířata v ZOO Plzeň

ZOO Plzeň v současnosti chová asi 6000 exemplářů více než 1100 druhů zvířat. Velká většina těchto druhů (70%) je chována v rámci českého a slovenského území pouze v Plzni. Oproti dobám nedávno minulým má nyní plzeňská ZOO všechna zvířata umístěna v rozlehlých výbězích, které nahradily zastaralé klece a tak je každému zvířeti poskytován dostatek životního prostoru. Unikátní je také statek Lüftnerka z 19. století, na kterém jsou chována domácí zvířata a mimo jiné vystavena také expozice s 400 dobovými nástroji.

Otevírací doba v ZOO Plzeň

listopad-březen: 9.00 – 17.00
duben – říjen: 8.00 – 19.00

 

AKVA TERA
po celý rok: 10.00 – 19.00

Kde najdete ZOO Plzeň

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *