ZOO Česká republika

ZOO Praha

ZOO Praha (celým názvem Zoologická zahrada hlavního města Prahy) byla založena už roku 1931 v dolní části pražské Troje. Dnes je jedná o velmi moderní zahradu, která se snaží všechna zvířata ukázat v prostředí, které je jim vlastní. ZOO Praha se také podílí na záchraně mnoha ohrožených živočichů. Na konci roku 2006 chovala ZOO Praha 4825 zvířat celkem z 652 druhů. V posledních letech se návštěvnost ZOO Praha pohybuje stabilně nad 1 milionem návštěvníků ročně.

Oficiální stránky ZOO Praha: http://www.zoopraha.cz

ZOO Praha je krásný kousek přírody situovaný v dolní části pražské Troje. Prvním zvířetem chovaným v této ZOO byla vlčice Lotta. V roce 1934 dokonce daroval Vlasta Burian do ZOO Praha dva Lachtany. Pražská ZOO byla velmi postižena povodněmi v roce 2002. Zahynulo při nich velké množství zvířat a bylo nenávratně poškozeno mnoho budov. Po povodních ale zahrada prošla rozsáhlou rekonstrukcí a nyní se jedná o velmi moderní a oblíbenou ZOO. Symbolem povodní je lachtan Guston, kterému se v roce 2002 podařilo dostat do Vltavy a byl chycen až u německých Drážďan. Bohužel pak při převozu zpět uhynul.

Vstupné do ZOO Praha

Dospělí: 200 Kč
Studenti, děti, senioři, ZTP: 150 Kč
Rodiny (2 dospělí, 2 děti): 600 Kč (+ 100 Kč za další dítě)
Děti (do 3 let): zdarma
Psi: 100 Kč
Lanová dráha: 20 Kč

Stavby v ZOO Praha

Po rekonstrukci vyrostlo v ZOO Praha několik zajímavých a unikátních staveb. Patří mezi ně i nejdražší pavilon v historii českých ZOO – Indonéská džungle. Pavilon byl otevřen v roce 2004 místo 50 let starého opičího pavilonu. Celkové náklady na jeho výstavbu se vyšplhaly na 185 milionů Kč. Pavilon je eliptický skleník, který vytváří dojem džungle. Uvnitř mohou návštěvníci spatřit orangutany, gibony nebo varany a to z patrových vyhlídek.

Mezi další zajímavé stavby v ZOO Praha patří komplex opičích ostrovů, průchozí voliéry, dětská ZOO (zde mohou děti dokonce krmit i volně pobíhající zvířata), pavilon Afrika a spousta dalších nových výběhů. ZOO Praha se navíc velmi svižně rozvíjí a tak se v blízké budoucnosti můžeme těšit na další zajímavé výběhy a pavilony.

Otevírací doba v ZOO Praha

březen: 9.00 – 17.00
duben – říjen: 9.00 – 18.00
červen – srpen: 9.00 – 19.00
listopad – únor: 9.00 – 16.00
pokladny se zavírají o 30 minut dříve

Doprava do ZOO Praha

K ZOO Praha se již desítky let můžete dostat autobusem číslo 112, který jezdí z holešovického nádraží. V roce 2008 byl navíc zahájen provoz zoobusu, který jezdí každý víkend a státní svátek v desetiminutových intervalech na trase Nádraží Holešovice – ZOO Praha. Přeprava je pro cestující bezplatná.

Dalším zajímavým způsobem je doprava lodí, protože ZOO Praha neleží daleko od lodního přístavu. Dále se lze podél Vltavy přepravovat na jízdních kolech. Od roku 1977 je navíc horní část zahrady s dolní spojena lanovkou. Po zahradě jezdí také silniční vláček.

Kde najdete ZOO Praha

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu.