ZOO Česká republika

ZOO Ústí nad Labem

ZOO Ústí nad Labem je skoro 30 ha velký areál na kraji ústecké čtvrti Krásné březno (svah Mariánské hory). Lze narazit na savce, ptáky, plazy, obojživelníky, ryby i bezobratlé, přítomno je několik pavilonů šelem a exotárií, sloni, nosorožci, žirafy, medvědi, lachtani… Zahrada se snaží zaměřovat na získání a chov vzácných a ohrožených zvířat (jde o mezinárodní trend). Tyto i jiné, běžnější exempláře lze kontrolovat z tepla domova pomocí průběžně aktualizovaného stavu zvířat, popř. lexikonu, podle kterých je možno celkem přesně zvážit případnou návštěvu.

Oficiální stránky ZOO Ústí nad Labem: http://www.zoousti.cz

ZOO dále nabízí možnost adoptovat (sponzorovat) některé druhy zvířat, prohlídku nově zakoupeným zoovláčkem, pravidelné předváděcí akce se zvířaty (cvičení sloni, lachtani, jízda na ponících, krmení piraň…) nebo různé kulturní programy, často spojené se svátky. Nechybí ani kontaktní tzv. Dětská ZOO, naučná stezka s modely prehistorických zvířat a další atrakce přitažlivé zejména pro děti.

Vstupné do ZOO Ústí nad Labem

Dospělí: 100 Kč
Děti od 3 do 15 let: 50 Kč
Studenti a senioři: 50 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti): 270 Kč

Invalidé zaplatí polovinu ze základní sazby, vozíčkáři mají vstup zdarma.

V roce 2008 oslavila ústecká organizace úctyhodných 100 let od založení – není bez zajímavosti, že vznikla jako specializovaná ptačí rezervace na popud úspěšného lokálního podnikatele a milovníka přírody, pana Heinricha Lumpeho. Obrysy, jaké známe dnes, nabrala zahrada až po 2. Světové válce. V současnosti může nabídnout na 1.300 kusů zvířat o téměř 250 druzích, což z Ústecké ZOO činí jednu z nejbohatších zahrad v rámci země.

Otevírací doba v ZOO Ústí nad Labem

duben – říjen: 8.00 – 18.00
listopad – březen: 9.00 – 16.00
Po dobu zimní sezony je uzavřena horní pokladna.

Kde najdete Ústí nad Labem

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *