ZOO Česká republika

Zoopark Chomutov

ZOOPARK Chomutov je největší ZOO v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Ta má totiž hodnotu neuvěřitelných 112 ha a od roku 1975 (kdy byla také ZOO Chomutov otevřena) se pomalu ale jistě neustále rozvíjí a zvětšuje. ZOOPARK v Chomutově je bohatý především na volně žijící živočichy, specializuje se především na chov palearktu a také na běžná domácí zvířata – zapomenout tak můžeme například na v ostatních ZOO „obvyklé“ slony, tygry nebo žirafy.

Oficiální stránky ZOO Chomutov: http://www.zoopark.cz

Areál ZOO Chomutov je, byť na relativně malém prostoru, plný rozdílných druhů zvířat i rostlin. Co se zvířat týče, tak můžeme spatřit zejména zvířata Evropy a také části Asie. Znamená to tedy, že se konkrétně můžeme setkat třeba s těmito; kozy, ovce, prasata, vlci, koně… Ale také s tuleni, opicemi Makak, medvědy či levhartem. ZOO Chomutov je zajímavá také tím, že mnoho zvířat v areálu není uzavřených v klecích / výbězích, ale můžete je spatřit pobíhat svobodně venku mezi lidskými návštěvníky ZOO.

Vstupné do ZOO Chomutov

Dospělí: 75 Kč
Děti 3-15 let a důchodci: 45 Kč
Děti (do 3 let): zdarma
Lokálka Amálka: cca 30 Kč
Safari: cca 40 Kč
Noční safari: cca 70 Kč

Safari Expres & Lokálka Amálka

Pro menší návštěvníky ZOO Chomutov jsou připraveny hned dvě zajímavé atrakce. Tou první je Safari Expres, tedy speciální safari souprava, díky které mohou návštěvníci ZOO pozorovat zvířata v jejich přirozeném stylu života (spatřit mohou například jeleny, zubry či muflony). Pro ty nejmenší z nás je vhodnější Lokálka Amálka, což je speciální motorový vláček, jenž vozí návštěvníky po celém ZOOPARKU. O zvířatech se navíc malí návštěvníci (kteří ještě neumějí číst) dozví z úst kvalifikovaného průvodce.

Otevírací doba v ZOO Chomutov

pondělí – pátek: 9.00 – 17.30
sobota – neděle: 9.00 – 18.00

Kde najdete ZOO Chomutov

Rozhodli jste se, že tuto ZOO navštívíte? Ještě předtím si ale pořádně prozkoumejte trasu, abyste cestou nezabloudili. Doufáme, že se po návratu podělíte o vaše zážitky a postřehy níže v komentářích. Šťastnou cestu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *